SU v Brně

Jediná naše jistota je, že žijeme ve světě, který ještě nikdy neexistoval. Jak si s ním poradíme?

V každé době lidé hleděli do minulosti s nostalgií a budoucnost se před nimi otevírala jako neznámá krajina. Krajina na jedné straně lákavá k prozkoumání, na straně druhé vzbuzující pocit nejistoty. Z čeho pramení naše nejistota v časech, kdy se takřka nemusíme bát o vlastní život? Bojíme se budoucnosti? Dokážeme činit velká rozhodnutí? Paralizují nás možnosti, které máme?

Jsme SU v Brně a navazujeme na činnost Skautského institutu. Připravujeme cyklus debat, přednášek a workshopů, které svým zaměřením budou kroužit právě kolem tématu “Nejistota”. Akce jsou otevřené všem, těšíme se na setkání. Akce SU v Brně se nově konají na Moraváku (Moravské náměstí 12) nebo na jiných zajímavých místech.

Program_SU_prosinec (pdf)

SNÍDANĚ NA MORAVÁKUsnidane-prosinec_cover_FB
5. prosince od 7 hodin na Moraváku (v čítárně)

Vánoce, Vánoce přicházejí… Ale ještě než dorazí, přijďte se v klidu nasnídat do Skautského institutu.
A na co se můžete těšit? Třeba na vánočku! Tak si pospěšte, ať na vás ještě zbude.

WORKSHOP: BAREFOOT SANDÁLY
6. prosince od 18:00 na Moraváku (v dílně)
Vyrob si boty na míru přímo pro svoje nohy! Kreativitě se meze nekladou a vlastní styl vždy vítězí. Workshop je zadarmo, platit se bude pouze materiál (cca 200 Kč). Tak neváhej! Počet míst je omezen.

WORKSHOP: JÍDLO JAKO DÁREK – SU NALOŽENÝnakladany-hermelin_cover_FB
7. prosince od 19:00 na Moraváku (v čítárně)
Přijďte si naložit hermelín do dózy, dózu ozdobit mašlí a završit to malým věnováním.
Workshop bude zdarma, platit se bude pouze materiál (cca 60 Kč se sklenicí, 40 Kč bez sklenice).

WORKSHOP: SU ZRUČNÝ (A BUDU VYRÁBĚT NÁBYTEK)su-zrucny_cover_FB
7. a 8. prosince od 19:00 na Moraváku (v sále a čítárně)
Vyrábíme všechno, na čem se dá posedět.
Aneb přijď si s námi na dva večery vyčistit hlavu a vytvořit něco rukama.
Budeme vyrábět lavice, renovovat židle, vrtat stoly. Skvělá atmosféra zaručena!

DESKOVKY NA MORAVÁKU deskovky-prosinec_cover_FB
11. prosince od 18 hodin na Moraváku (v sále)
Přijďte s námi strávit příjemný večer s deskovkami! Můžete s sebou přinést své oblíbené hry a podělit se tak s ostatními, nebo si vyzkoušet oblíbené hry ostatních hráčů.

STUDENT: MEDICÍNAstudent-medicina_cover_FB (1)
12. prosince od 18 hodin na Moraváku (v sále)
Další akce Studenta, tentokrát věnovaná studiu medicíny.
Říká se, že na studium tohoto oboru musí mít člověk zadek z oceli.
Je tomu vážně tak? A pitvají se tam mrtví lidé? Jaké je uplatnění po dokončení školy?

WORKSHOP: BRNO ŠIJEbrno-sije_cove_FB
12. prosince od 19 hodin na Moravském nám. 13 (dílna Brno šije)
Vánoce se blíží a všechny dárky ještě nemáš sehnané? Máš chuť naučit se základy šití a vytvořit něco krásného? Přijď a nauč se základy šití.
Cena workshopu 70 Kč a kapacita omezena. Ve spolupráci s Brno šije.

SU GURMÁN: THAJSKÉ CURRY thajske-curry_cover_FB
13. prosince od 16 do 21 hodin na Moraváku (v čítárně)
Červené kari, zelené kari, žluté kari, kari, kari kari. Které je ostřejší, co jsme do něj dali?
Přijďte to zjistit! #SUgurmán

KŘEST KNIHY SEDM PRINCEZENkřest_knihy
13. prosince od 17 hodin na Moraváku (v sále)
Přijďte se mnou oslavit vydání mojí první samostatné knihy Sedm princezen.
Vstup na křest je samozřejmě zdarma.
Zve Katka Foltánková z Literární alchymie.

LANGUAGE SESSION english14.12_cover_FB
14. prosince od 19 hodin na Moraváku (v čítárně)

Fun English Conversations! Develop your English skills every two weeks with fun interactive games at the new Skautsky Institut Social Room in Brno. It’s also a great opportunity for foreigners to get social.

VYROB SI RAZÍTKOrazítko
17. prosince od 14 hodin na Moraváku (v sále)
Skauti a Kráva jsou kamarádi podruhé! A teď navíc ještě s Brno šije.
Přijďte si v předvánočním shonu oddechnout a vyrobit si vlastní razítko. Takové, které nikdo nemá!️ Vstupné 50 Kč.

VÁNOČNÍ VEČÍREK SKAUTSKÉHO INSTITUTU V BRNĚvanocni-vecirek_cover_FB
20. prosince od 18 hodin na Moraváku (v čítárně)
Je to tu, VÁNOČNÍ VEČÍREK!
Přijďte se naladit na vánoční atmosféru do Skautského institutu, potkejte se u nás s přáteli, přineste cukroví a ochutnejte od ostatních.
Příjemný večer zaručen!

AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI SKAUTSKÉHO INSTITUTU V BRNĚ NAJDETE V NAŠEM FACEBOOKOVÉM KALENDÁŘI.

Kontakt:     • T: +420 732 148 474     • E: brno@skautskyinstitut.cz     • E: katerina.smajzrova@skautskyinstitut.cz

Rezervace prostor:     • T: +420 728 934 707     • E: rezervace.brno@skautskyinstitut.cz

Budeme rádi, když se také zapojíš. Případně nám neváhej poslat námět nebo zpětnou vazbu. Sleduj naše aktivity na Facebooku a Instagramu.

Na činnosti SU v Brně se podílí: rezervace - plakát