Hledání prvního principu

Chceme jít do hloubky v diskuzi o skautských hodnotách a prvním skautském principu - povinnosti k Bohu.

Taky si lámete hlavu s tím, co jsou to ty vyšší hodnoty, kde se berou nebo jak je předávat dětem v oddíle?
Nejste v tom sami. A proto hledáme první princip.

Pojďte hledat s námi! Třeba takto:


12465991_10153925772364374_108977551068094016_oObjednejte si seminář

Dvouhodinový strukturovaný program pro každého od rádců výš, koho téma hodnot ve skautingu zajímá a navíc si třeba ještě láme hlavu s tím, jak je předávat v oddíle dětem. Smyslem semináře není sdělovat absolutní pravdy nebo dělat definitivní závěry, ale o prvním principu mluvit. Vhodné pro letní kurz, vzdělávací víkend, podvečerní seminář pro středisko, okres nebo roverský kmen a podobné příležitosti.

Máme připravené dva typy seminářů, které by na sebe
ideálně měly navazovat:

  1. díl: Já a první princip – seminář o vlastním vztahu k prvnímu skautskému principu

  2. díl: První princip v mém oddíle – zprostředkování inspirace, jak pracovat s prvním principem v oddíle

Semináře jsou určeny pro letní kurz, vzdělávací víkend, podvečerní seminář pro středisko nebo okres a podobné příležitosti. Pokud máte o seminář zájem, zaznamenejte ho v našem formuláři. Pokud o se o nich chcete dozvědět více, napište nám na prvniprincip@skautskyinstitut.cz.

Reakce účastníků, ukázky výstupů a seznam uskutečněných seminářů najdete zde._IMG_1784

 

Zastavte se na diskuzi

 

Naší oblíbenou činností je diskutování. Pro každého, koho téma prvního principu a skautských hodnot zajímá hlouběji a taky o něm rád diskutuje s ostatními, jsme připravili sérii diskuzí na tato témata. O plánovaných diskuzích informujeme prostřednictvím naší facebookové skupiny. Zatím jsme diskutovali na tato témata:

Jsou naše hodnoty pouze výtvor lidské společnosti? (20. 10. 2015)
Je fyzický svět jediným zdrojem poznání? (9. 12. 2015)
Je víra pozitivní silou ve světě? (10. 2. 2016)
Pokrývají 3 základní principy skautingu veškerou lidskou zodpovědnost? (6. 4. 2016)
Existuje Bůh? (21. 6. 2016)

foto ze seminářePřemýšlejte a mluvte o prvním principu

Doma, s kamarády, s dětmi v oddíle, sami, kdekoliv.

Přesně o to nám totiž jde!

 

 


Přečtěte si víc o historii projektu nebo o prvním roce seminářů.


Pomozte nám hledat

Zabýváte se výchovou k duchovním hodnotám? Rádi diskutujete o Bohu, hodnotách nebo skautském slibu? Ozvěte se nám na mail prvniprincip@skautskyinstitut.cz! Zajímají nás vaše názory a myšlenky.

Chcete se k nám přidat? Budeme rádi. Oceníme především kohokoliv, koho by lákalo vedení seminářů a dále kdo by nám pomohl s PR projektu. A stejně tak každý, kdo by chtěl s námi posouvat projekt dál a být součástí jeho týmu, ať se nám určitě ozve. Každá šikovná ruka dobrá!