Hledáme Dream Job

Ocenili byste pomoc při orientaci na pracovním trhu, ve stovkách zaměstnání a pracovních příležitostí?

Skautský institut vám ve spolupráci se společností SCIO přináší program zaměřený na poznání nejrůznějších možných povolání. Dostanete možnost zorientovat se ve složitém světě práce a třeba i poznáte, v čem jste dobří a co by vás v životě bavilo. Mladí profesionálové se s vámi podělí o osobní zkušenosti z různých zaměstnání. Buďte o krok napřed. Přijďte se dozvědět, jaká překvapení na vás v praxi čekají.

Připravili jsme pro vás besedy se zástupci daného pracovního odvětví a workshopy zaměřené na důležité soft skills a dovednosti, které jsou při hledání vaší vysněné práce důležité.

Na výběru budoucích témat se můžete sami podílet. Pokud máte námět, pošlete nám ho na hdj@skautskyinstitut.cz!


2017/18:

Jak se studuje na Cambridge a Oxfordu / 12. 9. v 19.15 / facebook

Jak se dostat na prestižní britské školy? Jak fungují? O to se s námi podělí Jirka Lhotka studující na Cambridge a Martina Kavanová, která studuje na Oxfordu.

Automobilový průmysl budoucnosti / 13. 9. v 19.00 / facebook

O budoucnosti e-mobility a jaké to je být u zrodu vozů nové generace si s nám bude povídat Pavel Houdek, Development egnineer u Porsche Engineering.

Siemens Corporate Technology / 18. 10. v 19.00 / facebook

Vladimír Kulla, ředitel vývojového a konstrukčního centra Siemens ČR je největší odborník na práci v technickém korporátním vývoji v ČR i ve světě. Přijďte se zeptat na to, co vás zajímá.

Digitalizace a smart cities / 25. 10. v 19.00 / facebook

O tom, jak digitalizace mění svět průmyslu a infrastruktury přijdou vyprávět odborníci společnosti Siemens – Leoš Dvořák (ředitel pro digitalizaci) a David Barva (vedoucí pracovní skupiny Smart Cities).

Proč studovat techniku / 13. 11. v 19.00 / facebook

Jakub Prokeš z Porsche Enginnering se s námi podělí o to, jak dnes probíhá virtuální vývoj automobilů.

Labyrintem daní – jak na brigádu / 23. 11. v 19.00 / facebook

Alžběta Křížová vysvětlí daňové a další právní výhody a nevýhody studentských brigád a následné práce. Pochopíte logiku zdanění a placení pojistného a už nikdy nebudete mít obavy, že s vámi zaměstnavatel podepíše nevýhodnou smlouvu nebo že opomenete daňovou povinnost.

Pestrý svět IT / 10. 1. v 19.00 / facebook

Zvažujete, zda pracovat v malé firmě, startupu, neziskovce, korporátu, či na volné noze? Honza Veselý s vámi probere výhody a nevýhody těchto možností na základě své 17leté praxe v oboru informačních technologií.

Neuronové sítě po česku / 31. 1. v 19.00 / facebook

Pavel Konečný (Flek) je zakladatelem společnosti Neuron soundware – startupu, který vyvíjí IoT (Internet of Things) zařízení schopná rozpoznat příznaky dysfunkce strojů na základě analýzy zvuku. Tato zařízení fungují na principu technologie neuronových sítí a deep learningu.Proč to děláme?

Doba je rychlá, plná možností, nesvazující a svazující zároveň. Když pomyslíte na jakékoliv zaměstnání, vlastně vám v cestě za jeho dosažením nestojí žádné hmatatelné překážky, většinou vše závisí jen na vaší vůli, píli a možná také trochu na okolnostech. Jenže jen málokdo přemýšlí o té druhé, neodlučitelné části spojené s tímto faktem – jak si v tak nepřehledném množství různých cest a nabídek zvolit tu, která by vás naplňovala?

Obzvláště mezi středními a vysokými školami chybí jakýsi spojovací článek, který by vám po dosažení maturity pomohl s výběrem další cesty. Hledáme Dream Job 2Ve většině případů se jedná o vysokou školu. Jenže jak si vybrat takovou studijní dráhu, která by vás bavila a zároveň vám umožnila i seberealizaci na pracovním trhu? Program Hledáme Dream Job se tuto mezeru snaží zaplnit prostřednictvím přímého kontaktu s lidmi z praxe. Budete mít možnost se ptát, přemýšlet, zvažovat různé varianty, blízce se s danými povoláními seznámit. Jdete do toho s námi?

Přečtěte si celý článek o tom, proč jsme se rozhodli program organizovat.

Martin Tománek a investiční poradenství.
Na krátký video rozhovor s hostem se můžeš podívat zde.


V programu již proběhlo (od nejčerstvějších po nejstarší):


Od podzimu 2016 probíhá program ve spolupráci se společností Scio.